Poznaj jedną z pierwszych historii, którą miałem okazję poprowadzić jako mediator.


Rozwód i pozostawiony majątek.

Kontakt do zainteresowanych dostałem z polecenia koleżanki bezpośrednio do współmałżonka. Nasz pierwsze spotkanie, rozmawiamy,  kontaktuje się z druga stroną celem ustalenia wspólnego stanowiska i argumentacji, że oboje tracą z każdym dniem tygodniem miesiącem. Proponuję początkowe, rozwiązanie czekamy tydzień. Moja usługa na tym etapie to mediator – jako osoba trzecia niezależna, która pomaga stronom dojść do wspólnego porozumienia. Z każdym miesiącem strony tracą na niesprzedanej nieruchomości mając obowiązek utrzymywania jej choć już nie mieszkają. Dom wartość ok 600.000 zł. Strony nie chętnie rozmawiają ze sobą.

Proponuję im mediacje niższe koszty niż sądowe i sprawną sprzedaż nieruchomości.

Mija kolejny tydzień. W trakcie prowadzonych rozmów wypracowujemy ze stronami porozumienie do zbycia nieruchomości na wypracowanych wspólnie warunkach. Strony nawet nie miały okazji się zobaczyć, korespondencja oraz rozmowy indywidualne odbywają się za moim pośrednictwem – umocowanego mediatora. Wspólnie ustalamy warunki, otrzymuje pełnomocnictwo do reprezentacji od sprzedających do sprzedaży nieruchomości .

Mijają kolejne 2 miesiące i dochodzi do sprzedaży na bazie powołanego odrębną umową eksperta ds negocjacji. Dochodzi do finalizacji na poziomie 550.000 zł strony spłacają kredyt a różnicą dzielą się po połowie. Dzięki wykorzystaniu zewnętrznej osoby (mediatora) każdy uzyskał zadowalający wynik negocjacji.

Korzyści skorzystania z usług mediatora:
1. Budynek nie traci na dalszej wartość
2. Strony nie ponoszą dalszych kosztów utrzymania
3. Spłacony kredyt – nie maja obciążeń , maja perspektywę szerszych
planów każdy z nich indywidualne
4. Zbudowali na tyle nić dobrych relacji , ze po jakimś czasie okazało się że wspólnie zaproponowali Mi jako Negocjatorowi aby środki które uzyskali skierować w nabyciu mieszkania dla swojej córki. Powołali mnie jako pełnomocnika negocjatora ds. nabycia nieruchomości.

Pamiętaj masz prawo do mediacji. zrób ten mały kroczek zgłoś się. może się okazać że Twój problem zostanie sprawnie rozwiązany podobnie jak w/w klientów. Zapraszam na darmową konsultację w Twojej sprawie.


Grupa Lander Nieruchomości – Centrum Usług Eksperckich powstała z inicjatywy ekspertów posiadających szeroką wiedzę, umiejętności i wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze nieruchomości. Działalność Grupy Lander opiera się na wsparciu klientów w zakresie aspektów prawno-organizacyjnych, oceny technicznej, wyceny oraz finansowania nieruchomości.

Motto naszej działalności „ Dajemy Rozwiązania”.


Zapraszam do kontaktu.
Certyfikowany ekspert ds. negocjacji i mediacji w biznesie

Przemysław Hahn – Prezes zarządu Grupa Lander Nieruchomości Sp. z o.o.
Tel. kom.: +48 884 884 967 | E-mail: biuro@grupalander.pl