Poznaj kolejną historię procesu negocjacji, która jest tak często powtarzalna…


Dwa dni temu klient zleca negocjacje w jego imieniu. Już na samym początku i w trakcie prowadzonych rozmów napotykamy na ogromny opór, wręcz złość i agresje. Oceniliśmy oponenta (mamy zdiagnozowaną chorobę). W oczach klienta sprzedającego „przepiękny” dom. Klient sprzedający widzi tylko swój czubek nosa i własny interes. My mamy już w głowie ułożoną własną strategię… (dobraliśmy lekarstwa). Spokojnie, cierpliwie wypracowujemy lepszy kontakt – „atrybuty zgody” (czekamy aż lekarstwo zadziała). Dotychczas żadne argumenty co do stanu nieruchomości nie przemawiają – brak konstruktywnego myślenia. Choć światełko w tunelu zaczyna się pojawiać… Stosujemy technikę „wybijania dziury w murze” – jesteśmy wytrwali.

Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności składamy uczciwą ofertę i odchodzimy od stołu.

I teraz… Za drzwiami zaczyna się dyskusja z rodziną jak mogli nie kupić tego domu… teraz zaczyna się proces myślowy… taki był cel I etapu odejść od stołu… dać im trochę czasu… (pacjent otrzymał lekarstwo wyciszył się i wyciąga wnioski…).

Negocjacje to proces. Czasem ich etapy rozciągają się w czasie, czasem na jednym spotkaniu przechodzimy płynnie z jednego do drugiego. Oceniamy oponenta jego zachowanie i dobieramy odpowiednie narzędzia.

Czy pacjent skorzysta z kolejna wizyta lekarza? Zadzwonimy zapytać o samopoczucie…
Różni są klienci (pacjenci) i ich zachowania.

Pamiętaj masz prawo do mediacji. zrób ten mały kroczek zgłoś się. może się okazać że Twój problem zostanie sprawnie rozwiązany podobnie jak w/w klientów. Zapraszam na darmową konsultację w Twojej sprawie.


Grupa Lander Nieruchomości – Centrum Usług Eksperckich powstała z inicjatywy ekspertów posiadających szeroką wiedzę, umiejętności i wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze nieruchomości. Działalność Grupy Lander opiera się na wsparciu klientów w zakresie aspektów prawno-organizacyjnych, oceny technicznej, wyceny oraz finansowania nieruchomości.

Motto naszej działalności „ Dajemy Rozwiązania”.


Zapraszam do kontaktu.
Certyfikowany ekspert ds. negocjacji i mediacji w biznesie

Przemysław Hahn – Prezes zarządu Grupa Lander Nieruchomości Sp. z o.o.
Tel. kom.: +48 884 884 967 | E-mail: biuro@grupalander.pl